top of page
Vyhledat

7 důvodů proč užívat Omega 3
1.Zdraví Srdce

Omega-3 mastné kyseliny mají prokázané příznivé účinky na srdce a cévy. Pomáhají snižovat hladinu triglyceridů a cholesterolu v krvi, což může redukovat riziko srdečních chorob, jako jsou infarkty a mrtvice. Navíc mohou podporovat normální srdeční rytmus a regulovat krevní tlak.

2. Podpora Mozku a Kognitivních Funkcí

Omega-3 mastné kyseliny jsou klíčové pro správný vývoj mozku a nervového systému. Konkrétně jsou DHA (dokosahexaenová kyselina) a EPA (eikosapentaenová kyselina) důležité pro udržení kognitivních funkcí, paměti a koncentrace. Pravidelná konzumace omega-3 může pomoci snížit riziko výskytu neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova choroba.

3. Zánět a Imunita

Omega-3 mastné kyseliny mají protizánětlivé vlastnosti. Mohou pomoci redukovat chronické záněty v těle, což může být spojeno s řadou onemocnění, včetně revmatoidní artritidy, Crohnovy choroby a astmatu. Tímto způsobem mohou podporovat celkovou imunitní odpověď organismu.

4. Zdravá Kůže

Omega-3 mastné kyseliny mohou přispět k udržení zdravé pokožky. Pomáhají udržovat správnou úroveň vlhkosti, redukovat záněty pokožky a podporovat hojení ran. DHA hraje také roli ve struktuře kůže, což může vést k lepší elasticitě a celkovému vzhledu.

5. Zdraví Očí

DHA, jedna z omega-3 mastných kyselin, je součástí struktury sítnice. Pravidelná konzumace omega-3 může pomoci udržovat zdraví očí a snižovat riziko makulární degenerace spojené s věkem, což je hlavní příčina ztráty zraku u starších osob.

6. Podpora Nálady a Duševního Zdraví

Některé studie naznačují, že omega-3 mastné kyseliny mohou mít pozitivní vliv na duševní zdraví a náladu. Mohou pomoci snižovat riziko vývoje deprese a úzkostných poruch. DHA je také důležitá pro správnou funkci neurotransmiterů, které ovlivňují náladu.

7. Podpora Zdravého Těhotenství a Vývoje Plodu

Omega-3 mastné kyseliny, zejména DHA, jsou klíčové pro správný vývoj mozku a zraku plodu během těhotenství. Pravidelná konzumace omega-3 může pomoci snížit riziko předčasného porodu a podporovat zdravý vývoj dítěte.

Vzhledem k výše uvedeným důvodům je zřejmé, že omega-3 mastné kyseliny mají pro lidské zdraví mnoho výhod. Je důležité zařadit je do svého jídelníčku prostřednictvím potravin bohatých na omega-3, jako jsou losos, tuňák, lněné semínky, chia semínka a ořechy, nebo formou kvalitních doplňků stravy. Před jakýmkoliv významným změnám ve stravovacích návycích je však vždy dobré konzultovat to s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte léky.Comments


bottom of page